Telefon Rehberi

Alo 182 MHRS Randevu Hattı

Ülkemizde insanlar herhangi bir sağlık problemi yaşadıklarında devlet hastanelerine gitmek istediklerinde randevu almaları gerekmektedir. Randevu alabilmek için 182 MHRS numarasını aramaları gerekmektedir. Birçok insan hastaneye çok sık gitmediği için veya yaşam koşullarından dolayı hangi numarayı arayacağını unutmaktadır. MHRS Alo 182 hattını arayarak istediğiniz hastane, branş ve doktordan randevu alabilirsiniz. 182 neyin numarası, randevu almak ücretli mi, 182 randevu nasıl alınır gibi sorulara bu yazımızda detaylı cevaplar sunacağız.

182 MHRS randevu numarası olup, MHRS merkezi hekim randevu sistemi anlamına gelmektedir. 182’yi aradığınızda kimlik bilgilerinizi biliyor olmalısınız bilmiyorsanız kimliğinizin yanınızda olması önem arz etmektedir. 182’yi aradığınızda sizi karşılayan temsilci ilk olarak hitap amaçlı isminizi ve soy isminizi sormaktadır. Sonrasında hastanın T.C kimlik numarasını ve yakınlık derecesini soracaktır (eşiniz, anneniz, babanız, oğlunuz veya kardeşiniz için randevu oluşturabildiğiniz için yakınlık derecesini sormaktadır) tüm bilgileri verdiğinizde yaşadığınız ili ve hangi hastaneden, hangi branştan randevu almak istediğinizi sormaktadır. Tüm bunlara yanıtınızı verdikten sonra talep ettiğiniz bir doktorun olup olmadığını sormakta ve buna istinaden en yakın randevu tarihlerini sizlere yansıtmaktadır.

182 Neyin Numarası

182, MHRS yani merkezi hekim randevu sistemine ait bir numaradır. Devlet tarafından tahsis edilen bu numarayı gönül rahatlığı ile arayarak istediğiniz il ilçede, istediğiniz hastane ve doktordan randevu oluşturmanız mümkündür.

182’yi Aramak Ücretli mi?

Cep ve sabit telefonlarınızdan herhangi bir numarayı aradığınızda harcanan tutar neyse 182’yi aradığınızda da aynı şekilde ücretlendirilmektedir. Mobil telefonunuzda kullandığınız hatta dakikalarınız mevcutsa 182’yi aradığınız zamanda konuşma süreniz dakikalarınızdan düşmektedir. Herhangi bir ekstra ücretlendirme söz konusu olmamaktadır.

İlgili Makaleler