Edirne Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Yapan Firmalar

Evinizde, iş yerinizde veya çalıştığınız kurum yada kuruluşta herhangi bir sebepten kaynaklı su kaçağı mevcutsa, böyle bir durumda su kaçağı tespiti yaptırma ihtiyacı doğabilmektedir.

Su kaçağı tespiti yaptırmak isteyen insanların en korktukları durum su kaçağının olduğu ortamda bulunan fayans yada duvarların kırılıp dökülerek su kaçağı probleminin yanısıra ek olarak bunların masraf olarak ortaya çıkmasıdır.

edirne kırmadan dökmeden kamera ile su kaçağı tespiti yapan firmalar

Bu sayfada bulacağınız Edirne Su kaçağı Tespiti firmaları kırmadan dökmeden frekans kulaklıkları kullanarak çoğu zaman nokta atışı ile kaçağın tespitini gerçekleştirmektedir.

Bu sayfada yer alan firma yada ustaların isletmen.net ile alakası olmayıp, isletmen.net doğabilecek herhangi bir problemde sorumluluk kabul etmeyecektir.

Su Kaçağı Mevcutsa Ne Yapılmalıdır? Alınacak Önlemler Nelerdir?

  • Su kaçağı tespiti ettiğinizde evinize, iş yerinize yada komşularınıza daha fazla zarar vermemek adına vanaları kapatmanız önerilmektedir.
  • Elektrik anahtarları, prizleri yada sigortaları çevresinde akıntı söz konusuysa elektrik sigortalarınızı mutlaka kapatmanız önerilmektedir.
  • Evinizde yada iş yerinizde bulunan kombi her gün periyodik olarak su eksiltiyorsa ve su basmanız gerekiyorsa kombiyi kapatarak kullanmamanız önerilmektedir.

Su Kaçağı Tespit Cihazı İle Nokta Atışı

Su kaçağı tespiti için günümüz koşullarında teknoloji oldukça gelişmiş ve bu manada nokta atışı yapabilmek adına çeşitli cihazlar, araçlar ve aparatlar geliştirilmiştir. Su kaçağı tespit cihazı denildiğinde frekans dinleme kulaklığı, pimaş ve boru görüntüleme kamerası ile termal kameralar öne çıkmaktadır. Bazı firmalar bunlardan birine, bazıları ise ikisine yada hepsine sahiptir. Firma tercihinizi yaparken firmanın ve ustanın tecrübelerini araştırmanız, referanslarını ve kullandıkları cihazları gözlemlemeniz önerilir.

Frekans Dinleme Kulaklığı İle Kaçak Tespiti

Temiz su borularında mevcut olan su kaçağı tespiti çalışmalarında çoğu zaman öncelikle frekans dinleme kulaklığı tercih edilmektedir. Duvar, tavan yada zeminde meydana gelen su kaçakları fark edilmediğinde yada önemsenmediğinde yapıya zarar verebilmektedir. Bu doğrultuda olabildiğince az zarara uğramak açısından kaçak tespiti çok ivedi bir şekilde yapılmalıdır. Usta yada firma frekans dinleme kulaklığı sayesinde hassas bir dinleme yaparak kaçağın olduğu noktayı bulmalı ve olabilen en küçük kırıkla su kaçağı sorununu çözerek sizi bu dertten kurtarmalıdır.

Pimaş ve Boru Görüntüleme Kamerası İle Kaçak Tespiti

Pis su tahliye borularında meydana gelen kaçaklarda genellikle kamera kullanılmaktadır. Çeşitli sebeplerle ortaya çıkan kırık, çatlak gibi durumlardan dolayı oluşan kaçaklar endoskopik kamera sayesinde kolayca tespit edilebilmektedir.

Termal Kameralı Su Kaçağı Tespiti

Termal kameralar, ısı algılayan kameralardır. Dolayısıyla sıcak su tesisatından dolayı kaynaklanan kaçakların tespitinde termal kameralar kullanılabilmektedir.

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Su kaçağı tespiti fiyatları firmadan firmaya, kullanılacak olan yönteme, kaçak tespiti yapılacak olan konum ve yere göre değişiklik göstermektedir. Bu doğrultuda ezbere bir fiyat vermek doğru olmayacaktır.